CIESZYŃSKI KLUB MOTOROWY

Pomysł stworzenia nowego klubu sportowego w Cieszynie, który będzie zrzeszał entuzjastów sportów motorowych zrodził się  na początku 2008 roku z inicjatywy Macieja Wróbla (Wicemistrza Świata oraz wielokrotnego Mistrza Polski w Rajdach Enduro) Roberta Hulbója, Andrzeja Szwedy i Macieja Juraszka. Wielkim marzeniem założycieli Klubu było stworzenie miejsca, gdzie możliwe będzie bezpieczne uprawianie takich dyscyplin jak enduro, superenduro i motocross, docelowo największego i  najnowocześniejszego w Polsce centrum sportów motorowych.

W ciągu kilku lat od swojego powstania Cieszyński Klub Motorowy w pełni rozwinął skrzydła jako samodzielny klub sportowy. Dzięki pozyskanym funduszom udało się w miejscu dawnego toru motocrossowego w Cieszynie wybudować nowy, najnowocześniejszy tego typu obiekt we Polsce, który ciągle jest rozbudowywany o niezbędną infrastrukturę i zaplecze. Budowa obiektu nie byłaby możliwa bez wielkiego wsparcia jakiego klubowi udzielił Polski Związek Motorowy, przekazując w dzierżawę teren o łącznej powierzchni 11,1065 ha wraz z częścią funduszy. Sam tor wybudowany został także dzięki dużej dotacji z funduszy UE i już od 2012 roku pełni funkcję obiektu treningowego oraz areny zmagań motocrossowców w ramach Mistrzostw Europy, Polski czy zawodów okręgowych.

Jednocześnie Cieszyński Klub Motorowy to jeden z najsilniejszych klubów w rajdach Enduro. Nasi zawodnicy od wielu lat zdobywają tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski w tej królewskiej kategorii sportów motocyklowych. Potwierdzeniem tych indywidualnych sukcesów naszych zawodników jest wywalczony przez klub w 2013 roku tytuł Klubowego Mistrza Polski w Enduro oraz Wicemistrzostwo w latach 2014-2015.

PLIKI DO POBRANIA
- Statut CKM
- Deklaracja_czlonkowska
- Zgoda_prawnego_opiekuna


Licencje 2016:
- Protokół z egzaminu na certyfikat
- Wniosek o nadanie certyfikatu sportu motocyklowego
- Załącznik 1A Wniosek o przyznanie licencji
- Załącznik 1B Oświadczenie
- Zgłoszenie zmiany przynależnosci klubowej w sporcie motocyklowym 2016r
- Karta wypadkowa
Motocross:
- Zgłoszenie do zawodów Motocross
Enduro:
- Zgłoszenie do zawodów Enduro
Cross country:
- Zgłoszenie do zawodów Cross Country

 

SPONSORZY

PARTNERZY

PATRONAT MEDIALNY

dotacja.png

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby "Remont i rozbudowa Toru Motocrossowego w Cieszynie szansa rozwoju sportów motorowych i rowerowych"Beneficjent: Stowarzyszenie Cieszyński Klub Motorowy. Wartość projektu: 3 002 917.86 PLN Wartość dofinansowania: 1 975 792.73 PLN. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl